چه زمانی به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ مراجعه کنیم
چه زمانی به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ مراجعه کنیم

چه زمانی به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ مراجعه کنیم؟

شکل 1: دلیل مراجعه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک 207

عمدتا تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ با به کارگیری افراد متخصص و حرفه ای باید قادر تمام مشکلات و عیوب گیربکس اتوماتیک را تشخیص دهد. امروزه خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیک به یکی از پرطرفدارترین خودرو های موجود در کشور تبدیل شده است. از آنجایی که گیربکس به کار رفته در این خودرو ها به صورت اتوماتیک است، این خودرو ها در هنگام تعمیر با مشکلات زیادی روبرو هستند. به طور کلی گیربکس از جمله مهمترین قسمت های حرکت خودرو است که وظیفه دارد گشتاور و توان ورودی از موتور را تغییر داده و حرکت خودرو را بهبود ببخشد. گیربکس ها عمدتا به دو دسته دستی و اتومات تقسیم بندی می شوند. از آنجایی که گیربکس های اتومات به کار رفته در خودرو پژو ۲۰۷ از فناوری و تکنولوژی پیشرفته تری ساخته شده است. باید در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ از به روز ترین اطلاعات برای تعمیر آن استفاده گردد. اما یک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ باید در هنگام تعمیر به چه نکاتی توجه کند؟

نکاتی که انتخاب تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ باید به آنها توجه کرد

 1. تفاوت ویژگی های ساختاری و تعمیراتی گیربکس اتومات و دستی
 2. تخصص و تبحر فرد تعمیرکار
 3. تخصص تعمیرکار در هر دو حوزه الکترونیک و مکانیک

1. تفاوت ویژگی های ساختاری و تعمیراتی گیربکس اتومات و دستی

همانطور که گفته شد، گیربکس به کار رفته در خودرو ۲۰۷، از نوع اتوماتیک است. بنابراین در هنگام تعمیر آن باید در نظر داشت که در ساختار آن صفحه کلاچ وجود نداشته و به همین دلیل تعمیر آن با گیربکس دستی متفاوت است.

2. تخصص و تبحر فرد تعمیرکار

نکته بعدی که در هنگام انتخاب تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ باید به آن توجه گردد، تخصص فرد تعمیرکار است. در صورتی که افراد به تعمیرکاران غیر حرفه ای رجوع کنند، نه تنها عیب و مشکل گیربکس برطرف نخواهد شد بلکه هزینه هنگفتی را هم باید بپردازند.

3. تخصص تعمیرکار در هر دو حوزه الکترونیک و مکانیک

همانطور که گفته شد، در گیربکس های اتوماتیک از صفحه کلاچ استفاده نمی شود و عمدتا در این گیربکس ها از مدارات کنترلی الکترونیکی استفاده می شود. از آنجایی که برخی از ایرادات به وجود آمده در گیربکس اتوماتیک به قسمت کنترلی آن باز می گردد، افرادی که در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ وظیفه تعمیر را بر عهده دارند، باید به هر دو بخش الکترونیکی و مکانیکی گیربکس مسلط باشند.

شکل ۲: یک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ چه ویژگی هایی باید داشته باشد

چه زمانی برای تعمیر به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ مراجعه کنیم؟

به طور کلی علل مختلفی می تواند در عملکرد گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ مشکلاتی ایجاد کنند. که در هنگام مشاهده هر یک از این عوامل باید به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ رجوع کرد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشن شدن چراغ چک موتور
 • درجا زدن خودرو
 • به وجود آمدن صدایی مانند زوزه و یا ناله از موتور خودرو
 • به وجود آمدن تکان های شدید و لرزش های غیر عادی در خودرو
 • شنیدن صداهای غیر عادی زمانی که خودرو در وضعیت خلاصی قرار دارد
 • تعویض دنده به نرمی صورت نگیرد
 • نشت مایع قرمز رنگ و یا تیره تحت عنوان واسکازین
 • حس کردن بوی سوختگی از موتور خودرو پژو ۲۰۷

نحوه مراقبت از خودرو و عدم مراجعه به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷

به طور کلی رانندگی با خودروهایی که از گیربکس اتومات در سیستم انتقال قدرت خود استفاده می کنند بسیار راحت است. اما از آنجایی که این گیربکس ها از تکنولوژی پیچیده ای استفاده می کنند، کوچکتر عادت نادرست رانندگی می تواند موجب خرابی گیربکس شود. به طوری که برای آنکه میزان مراجعات شما به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ کاهش پیدا کند، روغن گیربکس خود را به صورت دوره ای مورد بازدید قرار دهید. در صورتی که روغن گیربکس از حد معینی کمتر شده باشد احتمال نشتی از گیربکس وجود دارد همچنین در صورتی که این روغن از کیفیت رنگ مطلوبی برخوردار نباشد باید به سرعت تعویض گردد. از دیگر عواملی که باعث می شود مراجعه شما به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ کمتر شود، بازدید دوره ای از سیستم خنک کننده موتور است. در صورت بروز مشکل در این سیستم، روغن گیربکس گرم شده و لزجت خود را از دست می دهد‌. خرابی این سیستم در دوره ای نه چندان طولانی آسیب های جدی را به گیربکس وارد می کند.

شکل ۳: زمان مراجعه به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷

عوامل موثر بر طول عمر گیربکس اتوماتیک

به طور کلی اگر شما تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید و به صورت دوره گیربکس خود را مورد بازرسی قرار دهید، باز هم این قسمت از خودرو ۲۰۷ دچار مشکل می شود و شما نیاز پیدا می کنید که به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ سری بزنید. چرا که هر وسیله ای اعم از الکتریکی و یا مکانیک دارای طول عمر مشخصی است و پس از آن طول عمر کارایی خود را از دست می دهد. به طور کلی عوامل مختلفی بر طول عمر گیربکس اتوماتیک خودرو پژو ۲۰۷ تاثیرگذار است که از جمله مهمترین آن ها می توان به دمای کاری گیربکس و مسافت طی شده توسط خودرو اشاره کرد. به طور کلی هر چه دمای کارکرد خودرو بالاتر و مسافت طی شده توسط خودرو بیشتر باشد، طول عمر مفید گیربکس کمتر خواهد بود.

شکل ۴: چگونه مراجعه به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ کاهش دهیم

چرا باید گیربکس اتومات را تعمیر کرد؟

همانطور که گفته سد، گیربکس های اتومات از جمله تجهیزاتی هستند که از فناوری پیچیده ای برخوردارند به همین دلیل قیمت بسیار بالایی دارند و تعویض آن ها مالکان خودرو ها را با هزینه های سنگینی مواجه می کند‌. به این ترتیب در اکثر موارد مردم به جای خرید گیربکس اتوماتیک نو خودرو ۲۰۷، به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ مراجعه کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام می کنند.

جمع بندی

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان گفت که مراجعه به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ و تعمیر گیربکس بسیار به صرفه تر از خرید گیربکس نو است. البته در صورتی که از تعمیرکاران حرفه ای و متخصص برای تعمیر گیربکس استفاده شود. اما با کمی مراقبت از خودرو و ترک عادت های نامناسب رانندگی می توان تا حد زیادی مراجعه به تعمیرگاه ها را کاهش داد.


برچسب های مقاله

تماس با ما تماس با ما