نگاهی بر تعمیرات دنده اتومات - تعمیر گیربکس اتوماتیک سعادت آباد

نگاهی بر تعمیرات دنده اتومات - تعمیرات گیربکس اتوماتیک سعادت آباد

تعمیر دنده اتومات : شایع ترین مشکلات گیربکس اتومات

در ادامه به بررسیی مهمترین نکاتی برای تعمیر دنده اتومات خواهیم پرداخت ولی قبل از ضروری است بدانیم که شایع ترین مشکلات به وجود آمده در گیربکس یا به عبارت دیگر دنده اتومات چیست . علل مختلفی می تواند کارکرد دنده اتومات را تحت کنترل قرار دهد و اگر در اسرع وقت عیب یابی نشود مشکل به وجود آمده تشدید یافته و نیازمند صرف هزینه های گزاف خواد شد .

علائم اصلی و شایع وجود مشکلات و یا هر گونه نقض در گیربکس اتوماتیک:

 1. احساس لرزش در بخش جعبه دنده
 2. اتومبیل گیربکس را درگیر نکرده و یا ممکن است حرکت نکند
 3. اتومبیل تولید صداهای عجیب و غریب می کند
 4. بویی مثل بوی سوختگی به مشام می رسد
 5. دنده از جای خود خارج می شود
 6. سطح پایین روغن گیربکس موجود یا نشت آن
 7. چراغ اخطار و کنترل موتور خودرو روشن است

یک فرد با تجربه در این زمینه می تواند به راحتی با بررسی های کافی تشخیص دهد که مشکل به وجود آمده ناشی از کدام یک از موارد یاد شده است و برای تعمیرات دنده اتومات بهترین راهکار را در نظر بگیرد. هر گز ایراد های به وجود آمده در خودرو را به افراد کم تجربه نسپارید زیرا به احتمال زیاد نه تنها رفع نقض نخواهد شد بلکه به علت به کارگیری روش های نادرست ممکن است خرابی به بخش های دیگران سرایت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیرات دنده اتومات با ما همراه باشید.

تعمیرات دنده اتومات
تعمیرات دنده اتومات

بررسی تعمیرات دنده اتومات

دنده یا گیربکس خودرو در دو حالت کلی از جمله :

 • گیربکس دستی
 • گیربکس اتوماتیک

موجود است. بدون وجود این قطعه ی حساس امکان حرکت خودرو وجود ندارد وظیفه ی اصلی این این است که نیروی دریافتی از موتور خودرو را به چرخ های آن انتقال داده و شرایط را برای حرکت به وجود آورد نوع اتومات آن به دلیل داشتن مزیت های بیشتر امروزه به مراتب در بسیاری از خودرو های مورد استفاده قرار می گیرد از سوی دیگر هزینه ی تعمیرات دنده اتومات نیز با توجه به مشکل به وجود آمده می تواند بیشتر باشد البته تکنسین موجود می تواند به راحتی قبل از انجام هر اقدامی برآوردی از هزینه های تعمیر دنده اتومات در اختیار شما قرار دهد. قابل توجه است که ساختار گیربکس های دستی در همه ی خودرو ها مشابه است و اگر فردی تعمیرات لازم برای خودروی پراید را بدانند به راحتی می تواند گیربکس دستی پژو را نیز تمیز کند ولی در مورد دنده اتومات قضیه فرق می کند به همین دلیل تعمیرات دنده اتومات پیچیدگی بسیاری داشته و همچنین در صورت حاد بودن مشکل زمان بر خواهد بود. به همین دلیل باید تعمیرات مربوط به این قطعه به افراد کارآزموده سپرده شود از سوی دیگر هر اقدام نادرست می تواند به طور کامل خرابی آن را به همراه داشته باشد.

تعمیرات دنده اتومات
تعمیرات دنده اتومات
تعمیرات دنده اتومات
تعمیرات دنده اتومات

بهترین خدمات تعمیرات دنده اتومات

تعمیر دنده اتومات در صورتی می تواند به طور دقیق و کامل نهایی شود که به وجود کاردان در این زمینه سپرده شود همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم که اقدامات سرویس این قطعه برای خودروهای مختلف متفاوت است . در بیشتر مواقع تعمیرکار سعی دارد با در پیش گرفتن بهترین راه چاره ایاد و نقش ایجاد شده ا برطرف کند تعمیر دنده اتومات را جدی بگیرید زیرا این امر می تواند همچنین طول عمر مفید این قطعه را افزایش خواهد داد از سوی دیگر هزینه ای که برای رفع یک ایراد جزیی پرداخت می شود به مراتب بسیار کم است پیشنهاد می کنیم بعد از هر 25 کیلومتر مسافتی که طی کرده اید سعی کنید بررسی و ارزیابی لازم در این مورد را انجام دهید تا از سلامت این قطعه مطمئن شوید زمانی که گیربکس به طور صحیح کار نکند عوارض آن گرفتار موتور خود خواهد بود زیرا نیروی مکانیکی که این قطعه ایجاد می کند به طور کامل پخش نمی شود . مورد دیگری که باید خاطر نشان شد این است که اگر سیستم سرمایش خدرو دارای مشکلاتی در کارکرد مطلوب خود است حتما آن را در اسرع وقت تعمیر کنید زیرا عملکرد نامناسب آن می تواند به شدت خرابی دنده اتومات را به همراه داشته باشد.

باید و نبایدهایی در مورد تعمیرات دنده اتومات

در بخش نهای به مهمترین نکات در مورد تعمیر دنده اتومات اشاره شده است که توجه به آن ها جزو موارد ضروری می باشد. دنده و یا گیربکس های اتومات دارای انواع مختلفی است که هر چه از اجزای ساده تری تشکیل شوند اقدامات تعمیر آنها نیز به سهولت انجام می شود به عنوان مثال گیربکس AMT یکی از ساده ترین نوع این محصولات است که بسیار اجزای آن شباهت زیادی با گیربکس های دستی دارد در خودروی برلیانس اچ ۳۲۰ معمولا از ای نوع دنده اتومات استفاده می شود . زمانی که نوع آن ساده تر باشد به مراتب اقدامات کمتری را نیز به همراه خواهد داشت.

برای عیب یابی به وجود آمده تست تعمیرات دنده اتومات در نظر گرفته می شود این تست در دو مرحله ی جداگانه از جمله :

 • تست اول مربوط به دنده ی اتومات در جا
 • تست دوم مربوط به دنده اتومات در جاده

انجام می شود. در واقع تعمیرکار با ارزیابی هر گونه صدای عجیب و اضافی و همچنین کارکرد نامطلوب آن می تواند ایراد به وجود آمده را شناسایی کند. البته گفتنی است خود شما نیز اگر شاهد شنیدن صداهای عجیب و غریب در خودرو هنگام روشن کردن ان هستید حتما با یک تعمیر کار در ارتباط باشید زیرا هر یک از قطعات خودرو که به درستی کار نکند می تواند به راحتی عملکرد قطعات دیگر را نیز تحت کنترل قرار دهد و این امر سبب به وجود آمدن زیان های گزاف خواهد شد. با اطمینان کامل می توانید تعمیرات دنده اتومات خودرو ی خود را به ما بسپارید ما مفتخر آن هستیم با بهره مندی از یک تیم کارآزموده و با تجربه در این زمینه توانسته ایم در همه ی این سال ها رضایت شما عزیزان را به دست آورید برای هماهنگی و کسب هرگونه اطلاعات بیشتر با شماره های موجود با ما در تماس باشید.


برچسب های مقاله

تماس با ما تماس با ما