نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

رانندگی با گیربکس اتوماتیک

 رانندگی با خودروهایی که دارای گیربکس اتوماتیک هستند بسیار آسان است زیرا این خودروها بجای 3 پدال ، 2 پدال دارند. و باعث تمرکز بیشتر در رانندگی  می آید. گیربکس اتوماتیک ساختار متفاوتی از گیربکس دستی دارد، بدلیل انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس، و ساختار هیدروالکترومکانیکی آن، نگهداری و استفاده از خودرو اتوماتیک، مستلزم دقت و حساسیت بیشتری است. در صورتی که از گیربکس اتوماتیک خودروتان به درستی نگهداری نکنید باید مخارج زیادی برای تعمیرگیربکس اتوماتیک تان بپردازید در ادامه به 17 روش موثر برای افزایش طول عمر گیربکس اتوماتیک و کاهش هزینه های سرویس و نگهداری آن میپردازیم.

17 روش موثر که رعایت آن در رانندگی با گیربکس اتوماتیک ضروری است!

اگر گیربکس اتومبیل شما توماتیک است، رعایت موارد زیر باعث افزایش طول عمر آن و کاهش هزینه های سرویس و نگهداری آن خواهد شد.همچنین شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر از خرابی های رایج گیربکس های اتوماتیک مقاله << تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک >>  را بخوانید.

1. هنگام رانندگی در ترافیک سنگین و طولانی (بیشتر از 15 دقیقه) ، از سیستم تعویض دنده دستی (+ – M) استفاده کنید، ترجیحا با دنده 1 رانندگی کنید، پس از باز شدن راه، دنده را در وضعیت D قرار داده به رانندگی ادامه دهید. تعویض های مکرر دنده 1 به 2 و برعکس در گیربکس اتومات، باعث گرم شدن آن شده و تقه هایی که در اثر این کار در گیربکس ایجاد می شود، در دراز مدت آن را از تنظیم خارج می کند.

2. مسیرهای سر بالایی و پر شیب، به گیربکس فشار وارد می کنند، حتی المقدور از تردد در این مسیرها اجتناب کنید.

3. حمل بار و سرنشین اضافه در خودرو اتوماتیک و بکسل کردن خودرو دیگر، از عمر قطعات گیربکس اتوماتیک می کاهند.

4. در توقف های کمتر از دو دقیقه (مثلا پشت چراغ قرمز)، پای خود را روی ترمز نگاه دارید و دنده را به N یا P منتقل نکنید، زیرا استهلاک این تغییر وضعیت بیشتر از استهلاک کارکردن درجای گیربکس است. در صورت توقف بیشتر از دو یا سه دقیقه پشت چراغ قرمز، دنده را در وضعیت N قرار دهید (نه P).

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه تخصصی اپتیما

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

همچنین این نکته برای گیربکس اتوماتیک پژو بسیار حائز اهمیت است.

5. گیربکس اتوماتیک پژو برای رانندگی عادی طراحی شده، استفاده مکرر از دکمه S (اسپورت)، فشار زیادی به گیربکس وارد می کند و کمتر باید مورد استفاده قرار گیرد.

6. برای شروع حرکت، ابتدا دنده را به D منتقل کرده، پس از احساس درگیر شدن گیربکس (صدای تق یا تکان خفیف)، شروع به گاز دادن کنید. در غیر اینصورت ضربه وارده به گیربکس به آن آسیب وارد می کند.

7. روغن گیربکس را در زمانبندی و کیلومتر تعیین شده تعویض کنید.

8. خطاهای گیربکس را جدی گرفته و در اولین فرصت به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. ادامه رانندگی با گیربکس معیوب، باعث گسترش خرابی به سایر قطعات شده و هزینه و زمان تعمیرات آن را چندین برابر می کند.

9. کمپانی های خودرو سازی، با گذشت زمان، برنامه های جدیدتری برای نرم افزار گیربکس ارائه می کنند، برنامه کامپیوتر گیربکس را هر 2 سال یکبار بروز کنید.

10. در صورت پارک کردن خودرو در سربالایی و سرازیری، برای خاموش و روشن کردن خودرو به شرح زیر عمل کنید:

خاموش کردن خودرو در سربالایی و سرازیری

  1.  دنده را به N منتقل کنید.
  2.  پای خود را روی پدال ترمز فشار دهید و همزمان ترمز دستی را بکشید.
  3.  پای خود را از روی پدال ترمز بردارید و وقتی خودرو ایستاد، دنده را به P منتقل کنید.
  4. سوئیچ را خاموش کنید.

طرز ازاد کردن دسته دنده هنگام قفل کردن

آزادکردن دسته دنده در هنگام قفل کردن در هنگام رانندگی با گیربکس اتوماتیک یکی از مواردی است که در هنگام رانندگی با خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک ممکن است رخ بدهد. برای آزاد کردن دسته دنده در هنگام قفل پیشنهاد میکنیم ویدئو زیر را ببینید .

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه تخصصی جیلی

روشن کردن خودرو در سربالایی و سرازیری

  1. سوئیچ را روشن کنید.
  2.  دنده را در D یا R قرار دهید.
  3.  ترمز دستی را بخوابانید.
  4.  حرکت کنید.

در نتیجه انجام این موارد، هرگز نباید لیور (دسته دنده اتوماتیک) در وضعیت D ، P و یا R گیر کند و با زور از این وضعیت خارج شود.

11. در برف و گل و … بکسبات نکنید، زیرا نرم افزار گیربکس برای چنین شرایطی طراحی نشده است.

12. سایز اصلی رینگ و لاستیک خودرو را تغییر ندهید، طراحی گیربکس، نرم افزار و محاسبات دنده ها بر اساس سایز اصلی رینگ و لاستیک انجام شده اند. با تغییر سایز لاستیک و رینگ عمر و کارایی گیربکس کاهش می یابد.

13. در صورت استفاده از زنجیر چرخ، از نمونه های نازکتر (ترجیحا لاستیکی) استفاده کنید، زنجیر چرخ بزرگ، کارایی گیربکس را کم کرده و به قطعات ترمز ABS نیز آسیب می رساند.

14. خودروهای اتوماتیک سیستم برق پیچیده تری نسبت به سایر خودرو ها دارند، ترجیحا از وسایل برقی اضافه مانند چراغ زنون، آمپلی فایر، دزدگیر متفرقه و … استفاده نکنید.

15. مجموعه گیربکس اتوماتیک سنسورها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارد و موتورشویی برای آنها چندان توصیه نمی شود.

16. عملکرد و کارایی گیربکس منوط به دریافت قدرت متناسب از موتور است، موتور خودرو شما باید توان خروجی درستی داشته باشد و در نتیجه:

اولا: بنزین استاندارد (با اکتان بالاتر از 95) استفاده کنید.

ثانیا: سالی یکبار تنظیم موتور را انجام دهید.

17. پدال گاز را نرم جابجا کنید، با توجه به طرز کار گیربکس اتومات (مطالعه مقاله طرز کار گیربکس اتوماتیک)، فشار دادن زیاد و نامنظم پدال گاز، باعث ضربه به گیربکس شده و از عمر آن می کاهد.