تعمیرگاه گیربکس های چینی

تعمیرگاه گیربکس های چینی

تعمیرگاه گیربکس های چینی با توجه به استقبال مردم کشورمان از خودروهای چینی بسیار حائز اهمیت است، گیربکس ها از جمله مهمترین قطعه در خودرو ها هستند و تعمیر گیربکس ها به افراد متخصص نیاز دارد. تا با اجزای این قطعه آشنا باشند پس از این رو وجود تعمیرگاه گیربکس های چینی برای ما بسیار حائز اهمیت است.

گیربکس های اتوماتیک چینی میزان حساسیت بیشتری نسبت به خودروهای دیگر دارد و این به دلیل انتقال قدرت موتور با استفاده از جریان روغن به گیربکس است زیرا دارای ساختاری هیدرومکانیکی است. در واقع گیربکس است که این امکان را به سرنشین خودرو میدهد تا سرعت خودرو را در هر شرایطی به راحتی کنترل کند که ساده ترین نوع آن همان گیربکس های مکانیکی می باشد.

انواع گیربکس های چینی

  • تعمیرگیربکس MT
  • تعمیرگیربکس CVT
  • تعمیرگیربکس ATF
  • تعمیرگیربکس AMT
  • تعمیرگیربکس DCT

 

تعمیر گیربکس چینی بسیار حساس است و باید توسط متخصص انجام شود در غیر این صورت حتما توقع خرابی زود هنگام گیربکس و حتی قطعات دیگر و دو برابر شدن هزینه ها را داشته باشید.

تعمیرگاه گیربکس های چینی
تعمیرگاه گیربکس های چینی

علائمی که نشان می‌دهد گیربکس شما در حال خرابی است

احتمالا آخرین چیزی که می خواهید بشنوید این می باشد که گیربکس ماشین تان نیاز به تعمیر دارد یا در حال خرابی است. اما نادیده گرفتن. احتمال بروز مشکلات و هزینه بیشتری را موجب میشود. وقتی پای حرکت کردن ماشین شما در میان باشد، گیربکس شما یکی از مهم ترین بخش های آن است. بدین معنا که تعمیر و نگهداری منظم و توجه به نشانه هایی که می‌گوید ممکن است گیربکس شما مشکلی داشته باشد، ایده خوبی است.در مقاله << تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک >> راجع به گیربکس اتومات بیشتر توضیح داده ایم برای مطالعه بیشتر میتوانید به این مقاله مراجعه کنید.

بیشتر بدانید!  دستور العمل های گیربکس اتوماتیک هیوندای

دانستن اینکه چه نشانه هایی به مشکل در گیربکس اشاره می کند میتواند به اجتناب از تعمیرگیربکس به شکلی که گویی بازسازی شده، کمک کند. در هنگام پی بردن به هر یک از این علائم، علاوه بر برنامه تعمیر و نگهداری منظم توصیه شده در زیر، بردن ماشین تان نزد یک مکانیک ، در دراز مدت میتواند به ماشین و کیف پولتان کمک کند.

صداهای جدید و عجیب از زیر کاپوت

صداهای زیادی-هم خوب هم بد- هستند که از ماشین شما می آیند. دانستن اینکه کدام یک از آنها برای ماشین شما طبیعی است، مهم است به این ترتیب اگر صدا تغییر کند، میتوانید آنرا متوجه شوید. بخصوص اگر صدای مداوم، وزوز یا صدای دنگ از زیر کاپوت خودروی شما باشد. بسته به اینکه چه نوع گیربکس ای دارید. صدای احتمالی، متفاوت است. احتمالا از گیربکس اتوماتیک صدای همهمه، وزوز یا صدای ناله میشنوید. در گیربکس دستی، صدای دنگ مکانیکی بیشتر نشان دهنده خرابی گیربکس به زودی زود می باشد.

دشواری در تغییر دنده یا در دنده ماندن

اگر در تغییر دنده مشکل داشته باشید، یا ماشین در دنده مانده باشد، نه تنها رانندگی را برای شما سخت میکند بلکه نشانه‌ی بدی برای گیربکس شماست. به سادگی مشکل میتواند از مایع گیربکس شما یا بطور جدی از خرابی مکانیکی داخلی باشد. هر کدام از این گزینه ها که باشد، اگر بررسی نشود هنوزهم می‌تواند آسیب جدی وارد کند.

تاخیر در هنگام تغییر دنده

اگر گیربکس شما دستی است و متوجه تاخیر در هنگام تلاش برای تغییر دنده میشوید، نشانه‌ی حتمی از این است که باید گیربکس را تعمیر کنید. از طرف دیگر، اگر گیربکس تان اتوماتیک است و در هنگام تعویض دنده متوجه‌ی تاخیر می‌شوید، همان نشانه است. در هردو صورت، ماشین تان  را در اسرع وقت نزد مکانیک ببرید.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک کیاموتورز

نشت روغن گیربکس

گیربکس شما دقیقا مثل موتور تان، یک سیستم بسته است. و نشت روغن گیربکس، مثل دیدن نشت روغن موتور در زیر ماشین شما نشان دهنده یک مشکل است. اگر گیربکس شما سطح روغن کافی نداشته باشد، برای قطعاتی که در داخل گیربکس شما کار می‌کنند، ریسک سایش و آسیب بیشتر و همچنین خطر گرم شدن بیش از اندازه گیربکس شما به دلیل گرمای اضافی تولید شده از اصطکاک، وجود دارد.

صدای اضافی در دنده خلاص

به ماشین خود قبل از تغییر دنده وهنگامیکه در دنده خلاص است، توجه کنید. اگر متوجه هر نوع صدای عجیب و غریبی شوید، می تواند نشان دهنده مشکلی در گیربکس باشد. در ابتدا، می‌تواند تنها به روغن گیربکس جدیدی نیاز باشد اما بی توجهی به آن برای مدت زمان خیلی طولانی، می‌تواند منجر به خرابی گیربکس شود.

چرخ دنده های لغزنده

اگر چرخ دنده های ماشین تان لغزش داشته باشد، میتواند موجب لغزش غیرمنتظره در دنده یا سختی در رفتن به دنده مناسب شود. این یک مشکل امنیتی جدیدی در هنگام رانندگی با ماشین تان به شمار می‌رود. ممکن است مجبور شوید پدال ترمز یا گاز را برای حفظ کنترل ماشین تان محکم فشار دهید. در این مرحله، مشکلات ماشین تان بیشتر از تنها یک مسئله امنیت شما و ماشین تان است. بلکه همچنین خطر امنیتی برای رانندگان دیگر در اطراف شما، است.