تعمیرگاه گیربکس تویوتا

تعمیرگاه گیربکس تویوتا

شاید اولین سوالی که در رابطه با تعمیرگاه گیربکس تویوتا در ذهنتان بیاید این است که این تعمیرگاه چه خدماتی را ارائه میدهد از شایع ترین خدماتی که در تعمیر گیربکس تویوتا انجام میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تعویض روغن گیربکس
 • تعمیر کردن لوله‌های روغن گیربکس
 • بررسی وضعیت روغن گیربکس
 • تمیز کردن فیلتر گیربکس
 • بررسی سیستم  برقی و کنترل گیربکس
 • بررسی نشتی‌ها و سایش‌ها در گیربکس

 

در تعمیرگاه گیربکس تویوتا تمامی این موارد در زمان تعمیر گیربکس و حتی سرویس گیربکس بررسی می‌شوند و هر مورد در صورت وجود توسط افراد متخصص رفع می‌شود.در تعمیرات گیربکس تویوتا به این نکته توجه کنید که اگر به موقع و درست تعمیر و سرویس شوند مدت زیادی به خوبی کار می کنند و مشکلی در خودرو ایجاد نخواهد شد.

 

علائمی از آسیب گیربکس تویوتا که در تعمیرگاه گیربکس تویوتا مورد بررسی قرار میگیرد.

یکی از برند های محبوب و پر طرفدار خودرو سازی در ایران برند تویوتا است. خودرو های برند تویوتا برای رانندگی در جاده گزینه های خوبی هستند و همگی از گیربکس اتوماتیک بهره می برند. گیربکس های اتوماتیک هر چند به روز شده گیربکس های دستی هستند و کارایی و کیفیت بالاتری نسبت به گیربکس دستی دارند اما همچنان در معرض خطر قرار دارند و در صورت عدم سرویس به موقع و یا بروز حوادث مختلف دچار آسیب جدی می شوند.

استفاده از این مدل گیربکس و هوش مصنوعی در خودروهای تویویتا موجب محبوبیت بالا آن شده اند. زیرا رانندگی با گیربکس اتوماتیک آسان تر از مدل دستی است. و این موضوع مخصوصاً در مواقع ترافیک اهمیت پیدا می کند. دیگر مانند جعبه دنده دستی نیازی به کلاچ گرفتن مداوم ندارد. و فقط با گازی که به خودرویتان می دهید. گیربکس به صورت هوشمند دنده ها را عوض می کند.شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر راجع به گیربکس ها به مقاله تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک رجوع کنید و اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست بیاورید.

همچنین در ویدئو زیر روند سرویس گیربکس تویوتا رو به صورت کامل توضیح داده ایم.

 • شنیدن صداهای غیر عادی

ممکن است هنگام رانندگی متوجه صداهای غیر عادی و عجیب و غریب شده باشید که صدای شبیه هم زوزه دارد. این صداها نشانه خراب شدن گیربکس اند. دقت داشته باشید که برای رفع مشکل ساده به تعمیرگاه تخصصی گیربکس مراجعه کنید زیرا در غیر این صورت مشکلات بیشتری برای خودرویتان به وجود خواهد آمد.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه تخصصی سانتافه

 

 • کم شدن قدرت خودرو

کاهش قدرت خودرو زنگ خطری برای مشکلات گیربکس است. در این گونه مواقع گیربکس خودرویتان مشکل پیدا کرده است و به مواردی مانند کاهش سطح روغن آن مربوط می ‌شود. بررسی و تعمیر اساسی آن می ‌تواند این مشکل را رفع کند و تا حدی هزینه‌ های دیگر را کاهش دهد. در نظر داشته باشید باید برای رفع این مشکل به تعمیرگاه گیربکس تویوتا مراجعه کنید تا یک فرد متخصص آن را تعمیر نماید.

تعمیرگاه گیربکس تویوتا
تعمیرگاه گیربکس تویوتا
 • کاهش عملکرد گیربکس

عملکرد جعبه دنده ممکن است به دلایل مختلفی کاهش یابد. صاحبان خودرو تویوتا تحت هر شرایطی باید از این قطعه مراقبت کنند تا رانندگی بی دردسر و بدون مشکلی را داشته باشند. از جمله عواملی که موجب کاهش عملکرد گیربکس اتومات تویوتا می شود می ‌توان به نشت روغن آن اشاره کرد. جهت کارایی بهتر این قطعه حساس بهتر است هر چند وقت یک بار به طور کامل آن را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکلی آن را رفع کنید و به دیگر قطعات آسیب وارد نشود.

 

 • لغزش گیربکس

لغزش جعبه دنده ممکن است برای هر خودرو اتوماتیکی اتفاق بیافتد. اگر خودرو را گاز دهید اما به سرعت آن اضافه نشود به آن لغزش می گویند، که این مشکل می‌ تواند ناشی از کیفیت پایین روغن گیربکس باشد. جهت رفع این مشکل نیز بهتر است که به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تویوتا مراجعه کنید و خودتان آن را دستکاری نکنید.

 

 • به مشام رسیدن بوی سوختگی

از دیگر علائمی که ناشی از مشکل پیدا کردن گیربکس است می ‌توان به سوختگی روغن آن اشاره کرد. این اتفاق ممکن است به دلیل گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس باشد. روغن گیربکس سیاه می شود. و از این رو بوی نا مطبوعی فضای خودرو را پر می کند. به همین دلیل توصیه می‌ کنیم روغن گیربکس اتوماتیک خودرو را در زمانی مناسب تعویض کنید تا این قطعه مهم دچار مشکل نشود.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه گیربکس کیا

 

 • پایین آمدن سطح روغن گیربکس

یکی از کارهایی که در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک انجام می گیرد بررسی سطح روغن گیربکس است. جهت عملکرد بهتر خودرو حتماً باید میزان و کیفیت روغن گیربکس مورد بررسی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که خودتان نمی توانید این کار را انجام دهد و باید یک متخصص تعمیر گیربکس اتومات تویوتا این کار را انجام دهد. پایین بودن سطح روغن جعبه دنده می‌ تواند دلیل عملکرد نامناسب و خراب شدن آن باشد، پس باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.

 

 • نشت روغن جعبه دنده تویوتا

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای گیربکس اتفاق بیافتد نشت روغن است. این اتفاق به دلیل آسیب دیدن قطعاتی مانند واشرها و یا تشتک روغن اتفاق می‌افتد. پس از مشاهده چنین مشکلی باید بلافاصله به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تویوتا مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد و دیگر قطعات آن دچار مشکل نشود.

 

اهمیت گیربکس اتوماتیک تویوتا

گیربکس از جمله اجزای مهم تویوتا و سیستم انتقال قدرت آن است.  این قطعه در مسیر انتقال قدرت از موتور به چرخ ها پس از سیستم کلاچ قرار دارد. همانطور که اطلاع دارید موتور خودرو وظیفه تولید نیرو را بر عهده دارد. این نیرو توسط جعبه دنده به چرخ های خودرو انتقال می ‌یابد. جعبه دنده از دنده کلاچ و دیگر قطعات متحرک جهت انتقال نیرو استفاده می ‌کند.

در کل این قطعه در افزایش یا کاهش سرعت خودرو نقش مهمی را ایفا می‌ کند زیرا دور موتور را بر اساس شرایطی که وجود دارد با استفاده از تجهیزاتی که دارد به چرخ‌ها منتقل می‌ کند و موجب کنترل سرعت بر اساس فرمان راننده خواهد شد. وظیفه ایجاد تعادل میان سرعت و نیرو را بر عهده دارد. اکثر خودروهای برند تویوتا به گیربکس اتوماتیک مجهزاند، اما نسبت به گذشته پیشرفت زیادی کرده اند.