تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT با تجهیزات پیشرفته و هزینه مناسب
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT با تجهیزات پیشرفته و هزینه ی مناسب

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT با تجهیزات پیشرفته و هزینه ی مناسب

شکل گیربکس اتوماتیک CVT به صورت کلی

همزمان با پیدایش و اختراع خودرو، نیاز به تعمیر آن نیز وجود داشته است. با پیشرفته شدن تکنولوژی ساخت خودرو می بایست تعمیرکار ها نیز با حفظ اطلاعات قبلی، خود را نسبت به شرایط جدید به روزرسانی کنند. در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT، متخصصان و مکانیک های خبره از سیستم گیربکس خودرو های دنده ای و اتومات و سیستم CVT که نسل جدیدی از گیربکس های اتومات است اطلاعات جامع و کاملی دارند.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT

اهمیت گیربکس در هر خودرویی بسیار بالاست. اگر گیربکس شما دچار عیب و نقص فنی گردد نیروی تولید شده توسط موتور دیگر به چرخ ها نمی رسد و خودرو حرکت نمی کند.

بسیاری از راننده های خودروهای دنده اتومات معمولی از شتاب نگرفتن خودرو شاکی هستند و معتقدند رانندگی با دنده اتومات معمولی کسالت بار است. برای رفع این ایراد سیستم های CVT طراحی شدند.

تفاوت سیستم گیربکس CVT با سیستم اتومات معمولی این است که در سیستم گیربکس اتوماتیک درگیر شدن چرخ دنده ی خورشیدی و سیاره ‌ای و چرخ دنده رینگی، نسبت دنده‌ ها را بوجود می آورد. اما در جعبه دنده‌های CVT از موارد مذکور استفاده نمی شود و تکنولوژی متفاوتی دارد؛ در سیستم انتقال قدرت گیربکس CVT اجزایی بکار رفته است؛ پولی ورودی و خروجی و تسمه ای از جنس فلز یا پلاستیک مثال هایی از این اجزاست. هرکدام از این پولی‌ها (ورودی و خروجی) از دو مخروط تشکیل شده‌اند که این مخروط‌ ها می‌ توانند در راستای یک محور حرکت کنند؛ ممکن است براثر گذشت زمان و یا فرسایش به دلیل اصطکاک، گیربکس شما دچار اشکال شود و یا نیاز باشد قطعه ای ترمیم و یا تعویض گردد. تعمیرات و یا تعویضاتی که مد نظر ماست پیچیدگی خاص خود را دارد و شخص عادی در برطرف کردن ایراد ایجاد شده در گیربکس ناتوان است؛ زیرا این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد. در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT متخصصان با دانش و مهارتی که دارند جعبه دنده های CVT را تعمیر و یا قطعاتشان را تعویض می کنند.

استفاده از تجهیزات پیشرفته در تعمیرگاه

نحوه عملکرد تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT

همانطور که گفته شد متخصصان در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT با استفاده از دانش کافی در زمینه جعبه دنده ها و سیستم انتقال قدرت و با دقت و مهارت بالا و انجام انواع تست ها بعد از تعمیر این نوع از گیربکس ها تلاش دارند خدمات مطلوبی را در جهت رضایت مشتری ارائه کنند. استانداردهایی نیز در این زمینه تدوین شده است که می توان با استفاده از آن به بهتر شدن کیفیت خدماتی از قبیل تست عملکرد، شستشو، تعویض و یا مونتاژ قطعات گیربکس کمک کرد.

تجهیزات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT علاوه بر نیروی انسانی خبره، نیاز به تجهیزات پیشرفته در جهت بهبود کیفیت خدمت نیز دارد تا خطاهای انسانی را کم و دقت و ظرافت تعمیرات را بالا ببرد. اگر بخواهیم چند مثال در مورد این تجهیزات به کار ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دستگاه های برش
 • پرس حرارتی
 • وسایل شستشوی التراسونیک
 • واتر جت
 • سند بلاس
 • تست تور کانورتر
 • تجهیزات های شبیه سازی و تست ساعت گیربکس
 • تجهیزات شبیه ساز عملکرد موتور و تست گیربکس
 • و ...
استفاده از تجهیزات پیشرفته در تعمیرگاه

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT در ایران

اخیرا یکی از شرکت های خودرو سازی ایرانی از تکنولوژی CVT در ساخت خودرو های خود استفاده می کند اما با این وجود بیشتر خودرو هایی که در ایران گیربکس CVT دارند وارداتی و خارجی اند؛ با ورود خودرو های با سیستم گیربکس CVT به ایران تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT نیز در ایران شایع شد. شعب مختلفی از این تعمیرگاه ها به خصوص در کلان شهر ها و حتی شهرستان های دیگر وجود دارند.

در زیر لیستی از خودرو های خارجی که گیربکس CVT دارند را مشاهده می کنید:

 1. LHD(Lexus)
 2. SECVT(Suzuki)
 3. M-CVT(Nissan)
 4. VTI(GM)
 5. Lineartronic (Subaru)
 6. Multitronic (Audi)
 7. CVT (Jeep)
 8. CVT (Honda)
 9. CVT (Mitsubishi)
 10. و ....

تعمیر در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT با هزینه ی مناسب

مسئله هزینه در کنار کیفیت خدمت از معضلات همگان می باشد. مشتری انتظار دارد علاوه بر این که جعبه دنده و گیربکس ارائه شده مرغوب باشد و عمر بیشتری داشته باشد، پول کمتری را برای آن پرداخت کند. البته به علت تقاضاهای متفاوت و گسترده ای که وجود دارد هم اجناس بی کیفیت ولی ارزان در بازار یافت می شود و هم جنس های با کیفیت با قیمتی بالاتر. حق انتخاب با خود شماست.

ممکن است در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT به منظور جلب اطمینان شما از طرف شرکت ساخت قطعات خودرو گارانتی هایی با مدت زمان های متفاوت ارائه گردد.

تعمیر خودرو

نحوه ی پیدا کردن تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT

اگر گیربکس شما ایراد فنی دارد و نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات گیربکس وجود دارد می بایست تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT نزدیک به خانه یا محل کار را پیدا کنید. بدین منظور می توانید از موتور های جستجو در فضای اینترنت و یا از طریق پرسش محلی تعمیرگاه و یا تعمیرکار مناسب را پیدا کنید.

جمع بندی

همانطور که گفته شد خودرو برای حرکت نیاز به کنترل و انتقال نیرو دارد؛ بدون داشتن گیربکس این امر میسر نمی شود؛ بنابراین گیربکس از اهمیت بالایی برخوردار است. با در نظر گرفتن ابعاد مختلف در زمینه شناخت یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس از نوع CVT از جمله کارایی گیربکس تعمیری ویا تعویضی و همچنین پرداخت هزینه با اطمینان بر این که دیگر بزودی نقصی در گیربکس(حداقل تا زمان عمر مفید تعیین شده) ایجاد نمی شود به سراغ تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک CVT می رویم.


تماس با ما تماس با ما