تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات، با توجه به اهمیت گیربکس برای خودرو سواران تعمیرگاه های زیادی در ارتباط با تعمیر گیربکس وجود دارد اما برای  رفع مشکلات گیربکس خود بهتر است به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات مراجعه کنید و مشاوره بگیرید. موضوع مهم در اینجا مواردی است که موجب خرابی گیربکس‌ها می‌شود و آگاهی از این موارد، می‌تواند به شما عزیزان کمک کند در زمان بروز هرگونه آسیبی، هشیار باشید و بتوانید با خونسردی شرایط را کنترل کرده و به تعمیرگاه تخصص گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

مواردی که باعث خرابی گیربکس اتومات می‌شود

 1. در صورتی که دنده در حالت خلاص باشد و پدال گاز در این زمان فشرده شود، اگر گیربکس در حالت D یا DRIVE قرار گیرد، گیربکس دچار خرابی می‌شود.
 2. تغییر دنده جعبه‌دنده در زمانی که خودرو در حال حرکت است، موجب خرابی می‌شود.
 3.  رانندگی در شیب‌های تند و قرار دادن ماشین در حالت دنده‌خلاص، خطرساز است.
 4.  اگر از چراغ‌های زنون برای ماشین‌هایی که با گیربکس اتوماتیک کار می‌کنند، استفاده شود، ممکن است برای مرکز کنترل گیربکس، مشکل‌ساز شود و در نهایت به گیربکس آسیب جدی وارد شود.
 5.  شستشو موتور خودروهایی که گیربکس اتوماتیک دارند نیز خطرناک است و در صورتی که به وایرکشی ماشین، کوچک‌ترین رطوبتی وارد شود، بر روی ECU، خطایی را مشاهده می‌کنید که در بسیاری از مواقع هزینه‌های زیادی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک در این حالت به بار می‌آید.
 6. اگر تعویض روغن گیربکس به موقع انجام نشود، پس از مدتی حالت چسبندگی روغن از بین می‌رود و چرخ‌دنده‌های گیربکس دچار آسیب می‌شوند.
 7. در برخی از مواقع نیز ممکن است دنده‌های ماشین با مشکل جا رفتن مواجه شوند، که در این صورت نیاز است فردی متخصص به‌خوبی چرخ‌دنده‌ها را بررسی کرده و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن‌ها نماید.
 8. مشکلات مربوط به برق ماشین (ECU) و یا ضعف شدن باتری، می‌تواند موجب خارج نشدن گیربکس از حالت پارک شود.
بیشتر بدانید!  تعمیرگاه تخصصی سانتافه

مواردی که در بالا بیان کردیم از جمله مهم‌ترین موارد خرابی گیربکس‌های اتوماتیک است. و دقت داشته باشید که در صورت مشاهده هرگونه خرابی، آگاه باشید و هر چه سریع‌تر به تعمیرگاه تخصصی جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید. همچنین در مقاله <<  تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک  >>به بررسی نکات بیشتر برای استفاده درست از گیربکس پرداخته ایم برای اطلاعات ببیشتر میتوانید به مطالعه این مقاله بپردازید.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات
تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات

نکات مهمی که از خرابی و تعمیرات گیربکس اتوماتیک جلوگیری می‌کند

در بخش قبلی در رابطه با مواردی صحبت کردیم که در صورت مشاهده‌ آن‌ها، باید جهت تعمیرات گیربکس اتوماتیک اقدام کنید. و اما در اینجا نکاتی را بیان می‌کنیم که لازم است در هنگام استفاده از خودروهایی که با گیربکس اتوماتیک کار می‌کنند، در نظر داشته باشید. با رعایت این نکات تا حد بسیار زیادی می‌توانید از آسیب رسیدن به سیستم گیربکس ماشین تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید.

نکاتی که باید در هنگام استفاده از خودرو، رعایت کنید، عبارت است از:

 • قبل از قرار دادن دنده در حالت D، درجا گاز ندهید.
 • زمانی که خودرو در حال حرکت است، به‌هیچ‌عنوان حالت دنده را تغییر ندهید.
 • اگر قصد دارید خودرو را در سطح شیبداری متوقف کنید، بهتر است پیش از آنکه دنده را در حالت پارک قرار دارید، ترمزدستی را بکشید.
 • در زمانی که می‌خواهید خودرو را متوقف کنید. دقت داشته باشید که در ابتدا به‌طور کامل توقف کنید و سپس دنده را در حالت P قرار دهید.
 • شاید تصورتان این باشد که در سرایزی بهتر است دنده خلاص باشد در صورتی که این کار اشتباه است و به‌مرور زمان خطرات جدی را برای گیربکس به همراه دارد.
 • در زمان توقف‌های کوتاه، بهتر است دنده را به جای N در حالت D قرار دهید. دقت داشته باشید در صورتی که تغییر حالت D به N بسیار زیاد انجام شود. گیربکس اتوماتیک دچار استهلاک بیش‌تری می‌شود و در نهایت نیاز است برای جلوگیری از آسیب بیش‌تر، هر چه سریع‌تر برای تعمیر اقدام کنید.
بیشتر بدانید!  نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک گران و زمان‌بر است. بنابراین بسیار مهم است که قبل از  این‌که زمانی برسد  که  مشکلات قابل مدیریت و حل نباشند  حواستان  به هرگونه  مشکل گیربکس  اتوماتیک  باشد . همیشه  بهتر است مشکل  زمانی‌ که کوچک استباید برطرف شود. زیرا مشکلات اصلی تنها  به معنای  هزینه‌های بیشتر برای حل آن‌ها می‌باشد. حتی بهتر است از وقوع مشکلات جلوگیری کرد. قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروی شما براساس برند، مدل و سطح تعمیری آن متغیر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.