تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا، تعمیرکاران حرفه ای صادقیه و پونک در خدمت شما
تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا، تعمیرکارانی حرفه ای و مجرب در اختیار شما

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا، تعمیرکارانی حرفه ای و مجرب در اختیار شما

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا، عیب یابی و تعمیرات حرفه ای به همراه توصیه

طبیعتا با پیشرفت صنایع خودروسازی مثل شرکت مزدا، قطعات مختلف هر یک از خودروهای آن، مثل سیستم گیربکس و انتقال قدرت نیز پیچیده تر می شوند و بالطبع نیاز به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا بیش از پیش احساس می شود. چنین خودروهای پیشرفته و پیچیده ای که صدها قطعه و چندین مدار الکترونیکی و الکتریکی و بخش های ارتباطی دارند، قطعا بدون وجود نیروهای متخصص و مجرب که دانش فنی بالایی نداشته باشند عیب یابی صحیح و تعمیرات و در موارد لزوم تعویض قطعات امری ناممکن خواهد بود.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا در خدمت شماست تا هرگونه عیب در گیربکس اتوماتیک این خودرو را با کمک تعمیرکاران با تجربه و حرفه ای خود در سریع ترین زمان ممکن به درستی مشخص کرده و به تعمیر یا تعویض قطعه ی معیوب بپردازند و به دلیل اینکه نسبت به کیفیت کاری خود مطمئن هستیم، این مرکز یعنی تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا، ضمانت و گارانتی تعمیر یا تعویض قطعه / قطعات را تحویل شما می دهد.

عیب های رایجی که در خودروهای مزدا رخ داده و تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا با بالاترین کیفیت قادر به رفع آنهاست شامل موارد زیر هستند:

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا با بهره مندی از کادری مجرب و حرفه ای

تقه زدن گیربکس:

تقه زدن (لگد زدن، ضربه زدن و یا با تأخیر عمل کردن) گیربکس اتوماتیک معمولا به دلایل مختلفی ایجاد می-شود که عبارتند از:

 1. عملکرد نادرست شیر رادیاتور روغن
 2. کثیفی روغن و فیلتر گیربکس
 3. ضعف شیرهای برقی و سوپاپ
 4. رفتار ناصحیح با گیربکس
 5. شل شدن اتصالات گیربکس

تشخیص اینکه تقه زدن گیربکس خودروی مزدا شما دقیقا چه علتی دارد و یا به عبارت دقیق تر عیب یابی صحیح تقه زدن گیربکس، فقط از دستان و دانش فنی تعمیرکارانِ تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا برمی آید.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا، عیب یابی و تعمیر تقه زدن گیربکس در اسرع وقت و با دقت بالا

زوزه کشیدن گیربکس:

یکی دیگر از ایرادات رایج گیربکس اتوماتیک خودروهای مزدا، زوزه کشیدن گیربکس است که معمولا علت های مختلفی می تواند چنین خرابی به بار آورد که باز هم تشخیص درست آن را به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا بسپارید. این علت ها عبارتند از:

 1. ساییده شدن، شکسته شدن و یا پریدگی در چرخ دنده
 2. همراستا نبودن موتور و گیربکس که معمولا وقتی شنیده می شوند که جعبه دنده در حالت خلاص قرار گرفته و حتی اگر خلاصی اضافه در دنده ها نیز وجود داشته باشد صدایی شبیه به زوزه کشیدن خواهید شنید.
 3. گاهی اوقات این صدا مربوط به دیفرانسیل است چون گیربکس و دیفرانسیل در این خودروها با یکدیگر پیوسته هستند
 4. خشکی یا آسیب دیدگی بلبرینگ
 5. لق شدن محور دنده ها و یا هزار خاری آنها
تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا متخصص در زمینه ی ایرادات گیربکس مثل زوزه کشیدن

نشتی روغن:

روغن هایی که برای خودرو مصرف می شوند چندین نوع هستند که یکی از آنها روغن مخصوص گیربکس بوده و به آن روغن دنده یا واسکازین هم می گویند. این روغن باعث می شود که گیربکس روان تر کار کرده و با استهلاک کمتر عمر مفید آن افزایش پیدا کند و درجه حرارت آن نیز بالا نرود. در گیربکس اتوماتیک تعویض دنده از طریق شیر برقی انجام شده و کلیه ی فرایند توسط نرم افزار واحد EGS خودرو تنظیم و کنترل می-گردد.

با این حال در برخی مواقع شاهد درست عمل نکردن گیربکس و نشتی آن هستیم که باید سریع تر کنترل و رفع عیب شود تا آسیب های سنگین ایجاد نشوند که این امر نیز فقط از عهده ی متخصصین تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا ساخته است.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا ابتدا چک می کند که نشتی روغن از گیربکس باشد چرا که مایع ضد یخ و مایع برف پاک کن هم قرمز رنگ هستند و از طرفی روغن موتور و روغن ترمز هم ظاهر و بویی شبیه به روغن گیربکس دارند.

به همین دلیل اگر مشاهده کردید سر و صدای زیادی هنگام تعویض دنده شنیده می شود، یا گیربکس خودرو مزدا شما کند و ضعیف شده و یا اصلا کار نمی کند حتما سطح روغن گیربکس به شدت پایین آمده و یا به دلیل نشتی کاملا خالی شده است. تشخیص این عیب و رفع آن در مراحل ابتدایی هزینه ی بسیار کمتری خواهد داشت و سریعا قابل رفع است اما به شرطی که تعمیرکاران حرفه ای و آموزش دیده ای مثل تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا به چکاپ آن پرداخته باشند.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا با قابلیت تشخیص صحیح نشتی روغن گیربکس و رفع آن

توصیه های تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا

اکنون که با عیب ها و ایرادات رایج و پروسه ی عیب یابی گیربکس اتوماتیک خودرو مزدا آشنا شدید، مرکز تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا برای شما توصیه هایی نیز دارد تا با رعایت آنها میزان بروز ایرادات کمتر شده و از رخداد آسیب های شدیدتر به خودروی شما جلوگیری شود:

 • خطا و ایراداتی که گفته شد را بسیار جدی بگیرید و با بروز نشانه های گفته شده سریعا به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا مراجعه کنید
 • رانندگی با خودرو مزدا که گیربکس اتوماتیک آن معیوب شده فقط باعث خراب شدن سایر قطعات و پیچیده تر شدن و هزینه بر شدن عیب یابی و تعمیرات می شود
 • تعویض روغن گیربکس را در طی زمان های مشخصی که از تعمیرکاران حرفه ای تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا دریافت کرده اید جدی بگیرید
 • مجموعه ی گیربکس اتوماتیک بسیار حساس است پس از موتورشویی به شدت دوری کنید.
تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا در کنار شما با ارائه ی توصیه های فنی

جمع بندی مطالب:

خودروهای با گیربکس اتوماتیک مثل محصولات شرکت خودروسازی مزدا به دلیل پیچیدگی و حساسیت بسیار بیشتر هم نیازمند نگهداری و دقت بسیار زیاد هنگام کار کردن با آنها توسط راننده هستند و هم اینکه در صورت بروز هرگونه اشکال در مورد قطعات مختلف مثل گیربکس سریعا آن را جدی گرفته و به مرکزی حرفه-ای که دانش فنی و تخصصی بالایی دارند مثل تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا مراجعه کنند تا عیب یابی و رفع ایراد بوجود آمده با ارائه ی ضمانت و گارانتی صورت گیرد. هرگونه تعمیر غیر حرفه ای توسط افرادی که صلاحیت کافی را ندارند نه تنها به طور موقت ایراد شما را رفع خواهد کرد بلکه این عیب می تواند سایر قطعات را نیز درگیر کند.

عیب یابی قطعات با تجهیزات پیشرفته در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا

منابع:


تماس با ما تماس با ما