تعمیرگاه تخصصی مزدا

تعمیرگاه تخصصی مزدا

 

تعمیرگاه تخصصی مزدا – هیدروتک

در تعمیرگاه تخصصی مزدا تمام مشکلات گیربکس مزدا 3 از جمله مواردی چون: رفع ایراد شیر برقی گیربکس مزدا 3 ، برطرف نمودن عیب ساعت گیربکس مزدا 3 ، تنظیم کامپیوتر گیربکس مزدا 3 و کامپیوتر گیربکس مزدا نیو ، تنظیم حجم روغن گیربکس اتوماتیک مزدا3 ، رفع ایراد رایج علامت at در مزدا 3 برطرف و رفع میگردد. در صورتی هم که نیاز به تعویض قطعه باشد هزینه تعمیر گیربکس مزدا 3 با قیمت مناسب با شما محاسبه میشود. همچنین برای آگاهی از قیمت گیربکس مزدا 3 و یا قیمت ساعت گیربکس مزدا 3 و یا … می توانید با تعمیرگاه تخصصی مزدا واقع در غرب تهران تماس بگیرید.
در این مطلب نکات بسیار مناسبی در مورد گیربکس اتوماتیک مزدا و همچنین عیب یابی گیربکس اتوماتیک ذکر می کنیم. در پایان هم سعی میکنیم خدمات این تعمیرگاه تخصصی را مختصر ذکر کنیم.

بهترین تعمیرگاه تخصصی مزدا در تهران

در خودروهای مزدا از یک گیربکس چهار سرعته نوع FN4A-El یا FN5A-EL استفاده می شود. این گیربکس ها مجهز به کنترل الکتریکی همراه با تورک کنورتور قدرتمندی هستند که با جدیدترین تکنولوژی های مکانیکی و پیشرفته ترکیب شده و برای خودروهای مزدا در نظر گرفته شده است. در این گیربکس ها از تعداد قطعات به میزان قابل توجهی کاسته شده است تا بتوانند علاوه بر کاهش وزن آن حجم آن را نیز کوچکتر نموده و تعمیر و تعمیرات آن را سریعتر و ساده تر کنند. از ویژگی های گیربکس اتوماتیک مدل های فوق می توان به مواردی همچون کیفیت بالا ، راندمان بالا و کاهش وزن و فشردکی اشاره نمود. قابلیت اطمینان به میزان قابل توجهی بهبود پیدا کرده است و NVH یا سرو صدا و لرزش ها کاهش پیدا کرده است.

بدون شک بهترین تعمیرگاه برای تعمیر گیربکس مزدا با توجه به ساختار و تکنولوژی بکاررفته در آن تعمیرگاهی است که علاوه بر برخورداری از یک تعمیرکار با تجربه بالا و خبره از دانش کافی در این زمینه برخوردار باشد. در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا واقع در غرب شهر تهران تعمیرکاران علاوه بر سابقه مناسب و بالا و باکیفیت در این زمینه از دانش کافی و مناسبی برخوردار بوده که به کمک ابزار پیشرفته می توانند راهکشای مشکلات خودرو مزدا مشتریان باشند.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک النترا شهرک غرب صادقیه سعادت آباد

مختصری درخصوص عملکرد گیربکس اتوماتیک مزدا

بطور کلی عملکرد گیربکس الکترونیکی اتوماتیک به 3 بخش تقسیم بندی می شود.

 • مکانیزم کنترل الکترونیکی
 • مکانیزم کنترل فشار هیدرولیک
 • مکانیزم قوای محرکه (شامل تورک کنورتور)

تعمیرگاه تخصصی مزدا

تعمیرگاه تخصصی مزدا

عملکرد سه بخش فوق بصورت زیر است:

1- مکانیزم کنترل الکترونیکی

با توجه به سیگنال های دریافت شده از سوئیچ ها و سنسورها در ورودی سیستم pcm سیگنال های را ارسال می کند که وضعیت موجود حرکت خودرو را با سولنوئید نوع لاینر linear ، سولنوئید نوع on/off ، سولنوئید نوع duty-cycle در مکانیزم کنترل فشار هیدرولیک تطبیق می دهد.

2- مکانیزم کنترل فشار هیدرولیک

بر اساس سیگنال های ارسالی pcm هر سولنوئید مسیر عبور جریان روغن را در مجموعه شیر کنترل تعیین میکند و فشار درگیر شدن کلاچ را کنترل و تعیین می نماید.

 • فشار سیستم توسط سولنوئید نوع لاینر linear تنظیم میگردد
 • مسیرهای عبور روغن توسط سولنوئید نوع on/off تعیین میشود
 • فشار درگیر ششدن کلاچ توسط سولنوئید نوع duty-cycle تعیین میگردد

3- مکانیزم قوای محرکه

نیروی حرکتی ایجاد شده توسط موتور یا به اصطلاح نیرو محرکه موتور توسط تورک کنورتور به گیربکس منتقل میگردد. نیروی حرکت منتقل شده بر مبنای درگیری و فشار کلاچ که از طرف سولنوئید نوع duty-cycle ارسال میشود هرکدام از کلاچ ها و ترمز ها را فعال می نماید. و بعد از آن چرخ دنده های سیاره ای برای رسیدن به نیروی حرکت بهینه نسبت دنده را تغییر می دهند.

نکات عیب یابی گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا عیب یابی به بهترین شکل ممکن انجام میشود. در ادامه برخی از ایرادات که معمولا رایج است و البته در مورد خودروهای داخلی نیز صدق می کند بیان میشود و بصورت مختصر یک سرویس و راه حل برای آن ذکر میگردد.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا، تعمیرکاران حرفه ای صادقیه و پونک

تعمیرگاه تخصصی مزدا

تعمیرگاه تخصصی مزدا
 1. ایراد اول : جیرجیر کردن دنده های اویل پمپ گیربکس
  تعمیرکار در تعمیرگاه برای رفع این ایراد سطح روغن گیربکس اتوماتیک را بررسی نماید
 2. ایراد دوم : ایجاد صدا در زمان استارت زدن موتور
  محکم بودن صفحه سه گوش دو موقعیت تورک کنورتور را بررسی نمایید
 3. ایراد سوم: اشکال در پتانسیومتر دریچه گاز
  وضعیت باز شدن دریچه گاز را بررسی کنید
 4. ایراد چهارم : چشمک زدن چراغ های هشدار و برفی و دکمه اسپرت و انتخاب دنده
  این ایراد به احتمال زیاد به دلیل اشکال مکانیکی در گیربکس است. وضعیت و سطح روغن را چک کنید.

تعمير گيربکس اتوماتيک مرزداران

اگر ساکن مناطق و محله های مرزداران و اطراف آن در غرب شهر تهران هستید می توانید از خدمات تخصصی تعمیرکاران خبره و باتجربه و با سابقه بالا در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا استفاده کنید. تعمير گيربکس اتوماتيک مرزداران در غرب تهران با کمک ابزار و دستگاه های مدرن عیب یابی دقیق کرده و سپس مشکلات مربوطه را با کیفیت بالا برطرف می کند.

برخی خدمات فنی تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا واقع در غرب شهر تهران

تعمیرگاه تخصصی مزدا

تعمیرگاه تخصصی مزدا
 • رفع عیوب روشن شدن چراغ at مزدا 3 نیو
 • رفع مشکلات و تنظیم کامپیوتر گیربکس مزدا 3
 • تنظیم و رفع ایراد ساعت گیربکس مزدا 3
 • رفع تمام مشکلات گیربکس مزدا 3
 • برطرف کردت ایرادات شیر برقی گیربکس مزدا 3
 • کمترین قیمت و بهترین هزینه تعمیر گیربکس مزدا 3
 • مناسبترین قیمت گیربکس مزدا 3

سخن پایانی و جمعبندی تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا

در این مطلب ابتدا سعی کردیم که گیربکس اتوماتیک مزدا را برای خودروهای نسل جدید معرفی کنیم و برخی از ویژگی های آن را بیان کردیم. در ادامه نیز برخی نکات در مورد عیب یابی خودروهای گیربکس اتومات ذکر کردیم. و در انتها نیز تلاش کردیم برخی از خدمات و سرویس های تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مزدا را ذکر کنیم.