تعمیرگاه تخصصی سانتافه

تعمیرگاه تخصصی سانتافه با کارشناسان کاربلد و حرفه ای در زمینه تعمیر موتور و تعمیر گیربکس  بسیار مورد توجه است. زیرا سانتافه خودرویی است که به دلیل وزن بالای اتاق این خودرو و عدم تناسب توان خروجی موتور نسبت به وزن آن باعث میشود که موتورکشش کافی نداشته باشد و باعث میشود که موتور یاتاقان بزند این مشکل در خودرو سانتافه بیشتر از دیگر خودروهای کره ای رخ میدهد به همین دلیل وجود تعمیرگاه تخصصی سانتافه بسیار مهم است.

گیربکس سانتافه

از مهمترین نقاط ضعف گیربکس سانتافه می‌توان قدیمی بودن تکنولوژی آن اشاره کرد. همچنین یکی از مواردی که بعد از گذراندن چند هزار کیلومتر در خودرو ظاهر می‌شود، تاخیر در تعویض دنده اشاره کرد. در این صورت خودرو باید برای تعمیر گیربکس سانتافه راهی تعمیرگاه شود.

چه عواملی باعث خراب شدن گیربکس سانتافه می شود؟

گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس دستی پیچیدگی‌های بالاتری دارد. از این جهت نیازمند دقت در استفاده و سرویس دوره ای مرتب دارد.در صورت عدم رعایت و دقت می‌بایست برای تعمیر گیربکس سانتافه باید به تعمیرگاه تخصصی سانتافه مراجعه نمایید. موارد زیر از جمله مهمترین نکاتی هستند که می‌بایست در خصوص گیربکس خودرو خود در نظر داشته باشید.

 •  روغن گیربکس را به صورت مرتب تعویض کنید.
 •  گیربکس خرابی را معمولا از طریق چراغ مخصوص به خود نمایش می‌دهند.
 •  نصب سیستم صوتی و چراغ زنون خودداری کنید.
 •  از موتور شویی و فشار زیاد به سنسور‌های گیربکس خودداری نمایید.
 •  از فشار‌های زیاد به گیربکس در شروع حرکت پرهیز کنید.
تعمیرگاه تخصصی سانتافه
تعمیرگاه تخصصی سانتافه

6 مورد از خرابی‌های عمده گیربکس سانتافه:

 • بوی نامطبوع یا سوختگی گیربکس
 •  چراخ گیربکس روشن شده است. (از پاک کردن خطای تنها خودداری کنید.)
 • تاخیر در تعویض دنده در شروع حرکت و یا حین حرکت
 •  گازر هرز گیربکس
 •  نشتی روغن موجود در گیربکس
 •  صدای زوزه و صداهای غیر عادی از داخل گیربکس
 • گیربکس اتوماتیک بدلیل انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس و ساختار هیدروالکترومکانیکی آن، نسبت به خودروهایی با دنده دستی، مستلزم دقت و حساسیت بیشتری است.
بیشتر بدانید!  چه زمانی به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ مراجعه کنیم

لذا با درک این موضوع می‌بایست موارد زیر را در نظر گرفت:

خطاهای گیربکس را جدی گرفته و در اولین فرصت به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. ادامه رانندگی با گیربکس معیوب، باعث گسترش خرابی به سایر قطعات شده که در نتیجه هزینه و زمان تعمیرات آن را چندین برابر می‌کند.

روغن گیربکس را در زمانبندی و کیلومتر تعیین شده تعویض کنید.

خودروهای اتوماتیک سیستم برق پیچیده‌ تری نسبت به سایر خودرو ها دارند، ترجیحا از وسایل برقی اضافه مانند چراغ زنون، آمپلی فایر، دزدگیر متفرقه و … استفاده نکنید.

مجموعه گیربکس اتوماتیک، سنسورها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارد و موتورشویی برای آنها توصیه نمی‌شود.

شما میتوانید با رعایت نکات بالا عمر گیربکس خود را افزایش دهید و استفاده درست تری از گیربکس خود داشته باشید.

همچنین در مقاله <<  تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک  >>به بررسی نکات بیشتر برای استفاده درست از گیربکس پرداخته ایم برای اطلاعات ببیشتر میتوانید به مطالعه این مقاله بپردازید.

موتور سانتافه

رفع صدای موتور و صدای خش خش آن یکی از خدمات تعمیرگاهی است که در تعمیرگاه تخصصی سانتافه به انجام می رسد.

موتور، قلب تپنده هر خودرو بوده و باید در بهترین شرایط خود قرار داشته باشد تا بتواند سرنشینان را تحت هر شرایط آب و هوایی به مقصد برساند.در صورتی که از موتور سانتافه به خوبی نگهداری نشود نیاز به تعمیر پیدا می کند.

تعمیر موتور سانتافه به دلایل مختلفی می تواند انجام شود از جمله بی آب کار کردن موتور که باعث می شود واشر سر سیلندر بسوزد و یا بدون روغن یا با روغن کم کار کردن موتور سانتافه می تواند باعث صدمه دیدن یاتاقان ها و میل لنگ شود که در این صورت نیاز به تعمیر موتور سانتافه احساس می شود.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه گیربکس تویوتا تعمیر گیربکس اتوماتیک مرزداران

سیستم برق رسانی سانتافه

توجه به سیستم برق رسانی خودرو نیز یکی از ویژگی های بارز و مشخص تعمیرگاه تخصصی سانتافه است که با دقت هر چه تمام تر توسط متخصصین و تعمیرکاران فنی شرکت تهران دیاگ به انجام می رسد.

برق رسانی درست و با کیفیت خودرو موجب خواهد شد تا چراغ های خودرو در تاریک ترین وضعیت های جاده، سرنشینان را از وضعیت دشواری نجات داده و راننده بتواند با هوشیاری هر چه بیشتری، خودرو را در مسیر درستی رو به مقصد حفظ کرده و در نهایت با رضایت خاطری تمام و کمال به مقصد برسند.