تعمیرگاه تخصصی اسپورتج

تعمیرگاه تخصصی اسپورتج

اسپورتج یکی از خودروهای گران در کشور ما محسوب میشوند اما با این تفاصیل وجود تعمیرگاه تخصصی اسپورتج بسیار حائز اهمیت است، این خودرو بخاطر آپشن هایش بسیار در بین مردم محبوب است.

تعمیر موتور خودروهای خارجی، مخصوصاً تعمیر موتور و تعمیر گیربکس کیا اسپورتیج باید به وسیله افرادی فوق العاده حرفه ای و مجرب انجام گیرد. اما بسیاری از تعمیرکاران و مراکز تعمیر توانایی تشخیص صحیح مشکلات به وجود آمده در موتور و گیربکس کیا اسپورتیج را ندارند.

افراد غیر حرفه ای به گونه‌ای همیشه بر حسب آزمون و خطا و استدلال های نادرستی که می کنند به صورت موقتی مشکلات را برطرف می کنند.اما این را بدانید که هیچ وقت تعمیر حرفه ای و کامل موتور به وسیله افرادی که اطلاعات کاملی در رابطه با این خودرو ها ندارند نمی تواند به صورت صحیح انجام گردد.

در واقع موتور یکی از بخش‌های بسیار مهم و حساس است که بروز کوچکترین مشکلی در این قسمت می تواند باعث بروز مشکلاتی شدید گردد، و یا باعث بروز آسیب های جبران ناپذیری شود.از جمله مهمترین قسمت های خودرو اسپورتج میتوانیم به موتور و گیربکس آن اشاره کنیم در ادامه به این موارد بیشتر میپردازیم. همچنین میتوانید ویدئو زیر که تعمیر موتور اسپورتج است را مشاهده کنید.

 

مشکلات رایج موتور اتومبیل اسپورتج

یکی از مشکلات اساسی در موتور اتومبیل اسپورتج تولید صدا های غیر عادی موتور خودرو می‌باشد. در صورتی که شما از موتور‌خودرو صداهای غیر عادی احساس می‌کنید نسبت به آن بی تفاوت نباشید. بلافاصله به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید تا اتومبیل شما را عیب یابی کرده و علت صدا را تشخیص و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

در صورتی که شما نسبت به صدا های غیرعادی موتور خودرو بی تفاوت باشید. به مرور زمان خودرو یاتاقان زده و همچنین امکان دارد یک طرف پیستون به داخل جداره ی سیلندر سایش پیدا کند. این مشکل بر اثر یاتاقان زدن اتومبیل است و پس از آن موتور در آستانه شاتون زدن قرار می‌گیرد. که در این صورت آسیب جدی به موتور اتومبیل شما وارد می‌شود.  یکی دیگه از مشکلات اساسی این اتومبیل ها روغن سوزی می‌باشد توجه داشته باشید که این مشکل در اثر تعویض نکردن به هنگام روغن اتومبیل می‌باشد و همچنین استفاده از روغن های نامرغوب برای موتور اتومبیل است.

توجه داشته باشید که خودرو اسپورتج یکی از گران قیمت ترین خودروهای وارداتی بوده که قطعات و لوازم یدکی آن نیز از قیمت بالایی برخوردارند. سعی کنید در صورتی که کوچک ترین صدایی از موتور اتومبیل احساس کردید نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه تخصصی مورانو

این را به یاد داشته باشید که هیچ وقت تعمیر موتور کیا اسپورتیج به وسیله افراد فوق العاده حرفه ای به معنای دریافت هزینه‌های بالا نمی باشد.

پس صاحبان خودرو ها نباید در رابطه با هزینه تعمیر خودرو نگرانی داشته باشند، در واقع با مراجعه به مراکز تعمیرگاه تخصصی اسپورتج شما میتوانید با مناسبترین هزینه تمام مشکلات موجود در خودرو را برطرف کنید.

 

تعمیرگاه تخصصی اسپورتج
تعمیرگاه تخصصی اسپورتج

 تعمیر گیربکس کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج یکی ازخودرو های محبوب برند کیا است و در سال های اخیر امکانات و ویژگی های این خودرو دائما در حال تغییر هستند، گیربکس بخش جدایی ناپذیر خودرو کیا اسپورتیج و سلامت آن نقش کلیدی را در سلامت و کارایی حداکثری خودرو ایفا میکند.همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با گیربکس های اتومات به مقاله << تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک >> رجوع کنید.

مشکلات رایج گیربکس اتومبیل اسپورتج

رنگ و شرایط روغن گیربکس

گیربکس اتوماتیک از روغن گیربکس (یا ATF) برای به کار انداختن کلاج و تسمه‌های مورد نیاز برای تغییر دنده استفاده می‌کند. نه برای خنک‌سازی و روان کردن بسیاری از قطعات گیربکس. اما روغن گیربکس برای همیشه دوام ندارد، برای همین بررسی روغن گیربکس خودرو حداقل یک بار در ماه بسیار مهم است. بررسی روغن گیربکس می‌تواند چیزهای زیادی در خصوص شرایط گیربکس نشان بدهد و هم‌چنین می‌توانید بفهمید که آیا نیاز به تعویض دارد یا نه.

هنگامی که روغن کثیف یا سوخته باشد. نیاز به تعویض دارد. روغن جدید گیربکس مایل به صورتی شفاف است. اما روغن فرسوده به رنگ قهوه‌ای تیره و یا سیاه است. (اغلب با ذراتی از آلودگی، فلزات، یا گرد و خاک). هم‌چنین بوی روغن را هم بررسی کنید. زیرا روغنی که بوی سوخته می‌دهد. یک پرچم قرمز برای وجود مشکلات است. وجود تعمیرگاه تخصصی  اسپورتج که دارای کارشناسانی مجربدر زمینه روغن و تعمیر گیربکس دارد. بسیار حائز اهمیت است.

سطح روغن پایین

یک گیربکس اتوماتیک نیاز به مقدار معینی از روغن برای کار کردن دارد، و اگر این میزان خیلی کم باشد، باعث حوادث فاجعه‌آمیزی خواهد شد. مشکلاتی که سطح روغن پایین می‌تواند به وجود آورد عبارتند از: لغزش، تکان، مشکلات تغییر دنده، گرم شدن بیش از حد، و در مجموع از کار افتادگی. با بررسی روغن گیربکس می‌توانید مشاهده کنید که آیا سطح روغن پایین است یا نه، که انجام این‌کار با استفاده از یک نوار میله‌ی ژرفاسنج بسیار ساده است. اگر سطح روغن پایین باشد. مقدار بیشتری از روغن گیربکس اتوماتیک پیشنهاد شده به آن اضافه کنیم. اما سطح روغن پایین می‌تواند نشانه‌ی نشتی در گیربکس هم باشد، که یکی از علائم مشکلات گیربکس اتوماتیک در فهرست ما می‌باشد.

بیشتر بدانید!  تعمیرگاه گیربکس غرب تهران

علائم نشت

نشتی اغلب به دلیل یک شکاف در جایی در گیربکس رخ می‌دهد. رایج‌ترین محل‌های نشت عبارتند از واشرها، کابل‌های هم محور، تشتک روغن، یا واشرهای معیوب. جایگزین کردن قطعات معیوب اغلب برای رفع نشتی کافی است، اگرچه مشکل جایگزینی قطعه متفاوت است. نشت روغن نیاز به توجه فوری دارد، زیرا هرچه تعمیر را به تعویق بیندازید، روغن بیشتری نشت خواهد کرد. این امر در نهایت منجر به مشکلات رایج مربوط به سطوح کم روغن خواهد شد.

گرمایش بیش از حد

گرمایش بیش از حد، یکی از بدترین مشکلات گیربکس است. گرم شدن بیش از حد باعث بد کار کردن قطعات و هم‌چنین کاهش عمر کلی آن‌ها خواهد شد. جای تعجب ندارد که همیشه به افراد می‌گویند که روغن گیربکس را تعویض کنند، زیرا روغن گیربکس نیروی حیات گیربکس است.

در یک مفهوم، بدون روغن گیربکس هیچ گیربکس اتوماتی هم وجود نخواهد داشت. اگرچه گفتن این‌که گیربکس اتوماتیک بیش از حد داغ کرده دشوار است. اما بهترین راه برای انجام این کار چک کردن روغن است. گرم شدن بیش از حد اغلب حاصل ناکارآمدی روغن است، بنابراین به دنبال علائمی نظیر سطح پایین روغن، کثیفی، یا سوختگی روغن باشید. هر کدام از این‌ها می‌توانند نشانه‌ای از مشکلات گیربکس اتوماتیک باشند، که به معنای این است که باید خیلی سریع روغنتان را عوض کنید.

لغزش گیربکس

اگر پا بر روی پدال گاز گذاشتید اما دیدید که سرعتتان اضافه نشد یا موتور با سرعت می‌چرخد، این نشانه‌ی لغزش گیربکس است. اگرچه دلایل زیادی می‌تواند برای لغزش گیربکس وجود داشته باشد. که از آن میان روغن ناکارآمد، سیم‌ پیچ استوانه‌ای معیوب، دیسک کلاج‌های سوخته، یا دنده‌های فرسوده را می‌توان نام برد. اگر برای بار اول است که لغزش را تجربه می‌کنید، بهترین کار این است که تا جایی که ممکن است رانندگی نکنید، زیرا لغزش می‌تواند منجر به فرسایش سریع کلاج شود. اگر دیسک کلاج زیاد فرسوده و خورده شود. مجبورید که گیربکس را از هم باز کرده تا آن‌ها را عوض کنید، که هزینه‌بر است.

به همین دلیل سرویس دوره ای خودرو کیا اسپورتیج در مراکز معتبر اهمیت بالایی دارد. با توجه به اینکه برند کیا در ایران نمایندگی رسمی ندارد شنایایی مرکزی معتبر برای سرویس و تعمیر این خودرو اهمیت بالایی دارد.