چرا هیدروتک ؟
تجربه طولانی ما در زمینه گیربکس، هزینه فرآیندهای عیب یابی و تعمیرات را برای ما کاهش داده و ما را قادر ساخته تا با قیمتی رقابتی، خدماتی با سطح بالا و مطلوب ارائه نماییم.
قطعات مربوط به گیربکس اتوماتیک، بصورت عمده و از فروشندگان دست اول خارجی تهیه می شود و در نتیجه، قیمت ما ارزانتر و یا حداقل برابر با سایر فروشندگان اصلی این قطعات است.
کالا خریداری شده از ما، بصورت آکبند و با بسته بندی بصورت رایگان برای شما ارسال می شود و در صورتیکه به هر دلیلی کالا آسیب دیده باشد و یا مشکلی داشته باشد، مسئولیت آن به عهده ما خواهد بود.
آخرین دیدگاه های سایت
اطلاعات تماس :
  • آدرس : آدرس: شیخ فضل الله جنوب بعد از مرزداران خیابان سازمان آب تقاطع تره بار صادقیه پل ارمکان سه پلاک 31
  • شماره تماس : 021-44263916 021-44297522
  • شماره همراه : 09125384034

مقالات هیدروتک درباره گیربکس خودرو

تاریخ انتشار: 1397/01/26 | آخرین بازنگری: 1397/12/14 | تعداد نمایش: 954

گیربکس اتوماتیک کیا و هیوندای

گیربکس اتوماتیک کیا و هیوندای

محصولات کیا و هیوندایی، در عین تنوع زیادی که دارند، گیربکسهای اتوماتیک محدودی در آنها بکار گرفته شده است. سال 2010 نقطه عطفی برای گیربکس اتومات کیا و هیوندای تلقی می شود، زیرا تغییرات طراحی و ساختاری زیادی در آنها ایجاد شد.

در مجموع گیربکسهای کیا و هیوندای از کیفیت و دوام خوبی برخوردار هستند، طراحی و کیفیت قطعات آنها باعث شده تا در مقایسه با سایر خودروهای اتوماتیک کیفیت قابل قبول و خرابی کمتری داشته باشند. از آنجا که ساختار و چهارچوب طراحی گیربکسهای کیا و هیوندای بسیار شبیه به هم هستند، خرابی و علایم خرابی آنها نیز زیاد متنوع نیستند.

انواع گیربکسهای اتوماتیک استفاده شده در محصولات کیا و هیوندایی را در اینجا ببینید: جدول تعیین نوع گیربکس اتوماتیک

در این مقاله گیربکسهای اتومات سال 2010 و بعد از آن را گیربکسهای جدید، و گیربکسهای قبل از 2010 را گیربکس قدیمی می نامیم.

عمده ترین این تغییرات برای گیربکسهای اتومات کیا و هیوندای به شرح زیر هستند:

اندازه ظاهری گیربکس اتومات

از نظر ظاهری، گیربکسهای اتومات جدید کوچکتر شدند، طول آنها 4 سانتی متر کوتاهتر شد، وزن آنها نیز تا 12 کیلوگرم کاهش یافت. بخشی از این کاهش وزن و حجم را باید مدیون طراحی جدید، و بخشی دیگر را باید مدیون علم پیشرفته مواد دانست. توربینهای مبدل گشتاور در گیربکسهای کیا و هیوندایی جدید از نوع تخت هستند و در نتیجه حجم روغن آنها نیز کاهش یافت. در مجموع گیربکسهای جدید 62 قطعه کمتر از گیربکسهای قدیمی دارند.

شتاب گیربکس اتومات

گیربکسهای اتوماتیک کیا و هیوندایی، بعد از سال 2010، شتاب بیشتری دارند زیرا اولا، صفحه پلیتهای کمتری در آنها بکار رفته و ثانیا، حجم روغن در آنها کمتر بوده و انتقال قدرت از طریق فشار روغن در آنها سریعتر و بهتر صورت می گیرد.

سیستم کنترل کامپیوتری گیربکس اتومات

در گیربکسهای اتومات جدید، کامپیوتر گیربکس (TCM) و کامپیوتر موتور (ECU) با هم ادغام شدند، بنابراین، فرمانهایی که به گیربکس ارسال می شود، سریعتر و دقیقتر هستند و وضعیت کارکرد موتور در آنها بیش از پیش لحاظ می شود. بدیهی است که در این شرایط، راندمان موتور و گیربکس افزایش می یابد.

تکنولوژی کلاچ یکطرفه گیربکس اتومات

درگیربکسهای اتومات جدید از کلاچ یکطرفه استفاده شده، که امکان نصب اتوهلد (Autohold) را برای خودرو فراهم می کند. اتلاف نیروی محرکه خودرو در کلاچ یکطرفه کمتر است و این موضوع به کاهش مصرف سوخت در خودروهای کیا و هیوندایی بعد از سال 2010 کمک کرده است.

تغییر در دیفرانسیل گیربکس اتومات

حجم و وزن دیفرانسیل در آنها تا 40 درصد کاهش یافته و در کل توان ظرفیت گشتاوری افزایش پیدا کرده است.

استفاده از روغن جدید گیربکس اتومات

روغن مصرفی در گیربکسهای اتومات جدید از نوع SP|||| است که ویسکوزیتته پایین و نیروی مقاموت حرکتی کمتری دارند و در دمای 40- درجه نیز یخ نمی زند – این مسئله نیز به کاهش مصرف سوخت در گیربکسهای نسل جدید کیا و هیوندایی کمک کرده است. زیرا روغن گیربکس مصرفی در گیربکس کیا و هیوندایی قبل از 2010 از نوع |||SP بود که در مقایسه با ||||SP ، نیروی مقاومت حرکتی بیشتری داشت.

سنسورهای نسل جدید گیربکس اتومات

سنسورهای ورودی و خروجی گیربکس اتومات، از طریق اثر هال عمل می کنند و اطلاعات دقیقتر و واقعی تری را به کامپیوتر گیربکس ارسال می کنند و در نتیجه کامپیوتر گیربکس فرمانهای بهتری را صادر خواهد کرد و تعویض دنده نرمتر و دقیقتر خواهد بود.

نسل جدید سیم کشی گیربکس اتومات

در گیربکسهای اتومات جدید، دسته سیم از نوع چاپی FPC است که کاملا ضد آب هستند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا و هیوندای تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا سراتو تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا و هیوندای تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای سانتافه تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا و هیوندای تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای سانتافه

برچسب ها
گیربکس اتومات کیا هیوندای مقایسه قدیم جدید حجم روغن وزن

.: تعداد 11 نفر از 11 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

دیدگاههای کاربران

شما هم می توانید سوال ، پیشنهاد یا دیدگاه خود را ثبت نمایید
عنوان
نام
ایمیل
کد امنیتی
CAPTCHA