چرا هیدروتک ؟
تجربه طولانی ما در زمینه گیربکس، هزینه فرآیندهای عیب یابی و تعمیرات را برای ما کاهش داده و ما را قادر ساخته تا با قیمتی رقابتی، خدماتی با سطح بالا و مطلوب ارائه نماییم.
قطعات مربوط به گیربکس اتوماتیک، بصورت عمده و از فروشندگان دست اول خارجی تهیه می شود و در نتیجه، قیمت ما ارزانتر و یا حداقل برابر با سایر فروشندگان اصلی این قطعات است.
کالا خریداری شده از ما، بصورت آکبند و با بسته بندی بصورت رایگان برای شما ارسال می شود و در صورتیکه به هر دلیلی کالا آسیب دیده باشد و یا مشکلی داشته باشد، مسئولیت آن به عهده ما خواهد بود.
آخرین دیدگاه های سایت
اطلاعات تماس :
  • آدرس : آدرس: شیخ فضل الله جنوب بعد از مرزداران خیابان سازمان آب تقاطع تره بار صادقیه پل ارمکان سه پلاک 31
  • شماره تماس : 021-44263916 021-44297522
  • شماره همراه : 09125384034

مقالات هیدروتک درباره گیربکس خودرو

تاریخ انتشار: 1397/01/26 | آخرین بازنگری: 1397/12/14 | تعداد نمایش: 3,070

تقه گیربکس (ضربه زدن گیربکس هنگام تعویض دنده)

تقه گیربکس اتوماتیک

گیربکس پژو، در حالت عادی می بایست دنده ها را به نرمی و بدون احساس ضربه تعویض کند، هر چند، نمی توان انتظار نرمی گیربکس مزدا 3 و یا BMW را از آن داشت، زیرا طراحی آنها بسیار پیچیده تر، و نیز هزینه نگهداری آنها نیز بسیار بیشتر است.

گاز دادن نامنظم و نامتعادل توسط راننده می تواند بصورت مقطعی باعث تقه زدن گیربکس شود. با توجه طرز کار گیربکس اتوماتیک، ECU گیربکس با دریافت اطلاعات از پدال گاز و نحوه گاز دادن راننده، فرمان لازم برای تعویض دنده ها را به شیرهای برقی و سایر قطعات ارسال می کند. وقتی راننده پدال گاز را بصورت غیر متعارف و غیر عادی فشار دهد (مثلا با پا روی پدال گاز بازی کند و آن را بصورت سریع کم و زیاد کند)، ECU تحلیل درستی از نوع گاز دادن راننده نخواهد داشت و در نتیجه فرمان تعویض دنده ها را بدرستی صادر نخواهد کرد و راننده هنگام تعویض دنده ها احساس ضربه می کند.

اما اگر تقه گیربکس در تعویض دنده ها بدلیل نقص فنی باشد، در اغلب مواقع، علت یکی از موارد زیر است:

1. کم بودن سطح روغن گیربکس اتوماتیک.

2. خارج شدن تنظیمات گیربکس که در اثر موارد زیر ایجاد می شود:

- رانندگی های مکرر در ترافیک در حالت D. زیرا در این حالت 2 اتفاق با هم می افتد، اولا روغن گیربکس بسیار داغ می شود، و دوما در حین رانندگی در ترافیک، معمولا گاز و ترمزهای مکرر پیش می آید و کامپیوتر ECU تکلیف خود را با تعویض دنده نمی داند. مخصوصا در ایران که برخی افراد برای اینکه به سایرین راه ندهند، یکباره گاز می دهند و یکباره ترمز می کنند ! .

- افزایش دمای گیربکس و از بین رفتن خاصیت روغن آن (کارنکردن فن، گرفتگی مجرای گردش آب و ... )، که این مسئله در اثر دیر عوض کردن روغن گیربکس و یا استفاده از روغن بی کیفیت اتفاق می افتد.

- ضعیف یا خراب شدن شیر برقی (سلونوئید) - زیرا وقتی شیر برقی ها بدرستی کار نکنند، هدایت فشار روغن مختل می شود و تعویض دنده بدرستی صورت نمی گیرد.

- فرار روغن از کلاچ ها، که در حرارت بالا اتفاق می افتد - زیرا در دماهای بالا، اورینگ ها وظیفه خود را بدرستی انجام نمی دهند و روغن گیربکس از کلاچها فرار می کند.

تشخیص قطعی و نهایی علت تقه گیربکس، توسط متخصص و از طریق دستگاه دیاگ و بررسی عملکرد گیربکس از نزدیک امکان پذیر است.

برچسب ها
تقه گيربکس پژو 206 207 تندر ساندرو ضربه اتوماتیک

.: تعداد 91 نفر از 104 نفر این مقاله را مفید دانسته اند :.

آیا این مقاله برای شما نیز مفید بود؟

دیدگاههای کاربران

1# توسط: کوروش در تاریخ 1397/08/24 ساعت 11:47 PM
گیربکس اتومات جیلی
سلام ماشین من جیلی شاسی مدل ۲۰۱۴ کیلومتر ۵۳ هزار . روغن گیربکس تعویض شده ولی مدتی هست که دهنده مرده میده و بموقع دنده معکوس نمیره بسرعت دنده‍ سبک میده
شما هم می توانید سوال ، پیشنهاد یا دیدگاه خود را ثبت نمایید
عنوان
نام
ایمیل
کد امنیتی
CAPTCHA